Журналистка от „Ал Джазира“ е убита на Западния бряг

0

Журналистката от катарската телевизия „Ал Джазира“ Ширин Абу Акле е били убита днес от израелски войници, докато отразявала операция в бежански лагер в Дженин, Западния бряг, предаде АФП.

„Ал Джазира“ и палестинското здравно министерство потвърдиха за смъртта на 51-годишната Абу Акле, известна фигура в арабската секция на телевизионния канал.

Израелската армия потвърди, че е провела операция рано сутринта днес в лагера в Дженин. Военните уточняват, че е имало престрелка между заподозрени и силите за сигурност и се разследва „дали журналисти са ранени, вероятно от палестински огън“.

Впоследствие и премиерът Нафтали Бенет каза, че „вероятно“ палестински куршум е убил Абу Акле.

Катарски заместник външен министър обаче заяви, че Абу Акле е била застреляна от упор, макар че носела жилетка с обозначение, че е журналист, дипломатът осъди „държавния тероризъм на Израел“, предаде АФП.

Напрежението в района се покачва през последните месеци с вълна от атаки, в които от 22 март загинаха най-малко 18 души – сред тях арабски израелски полицай и двама украинци.

Прегледана: 55180

Оставете отговор

Вашият електронен адрес няма да бъде публикуван.

Този уебсайт използва бисквитки за да подобри вашето пребиваване на него. Приемам Научете повече